Uwaga Rodzice!

W poniższym załączniku znajdują się informacje dotyczące dofinansowania podręczników - "Wyprawka szkolna 2014/2015", m.in.:

• do kogo kierowana jest pomoc?
  • jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać "Wyprawkę szkolną"?
  • jak ubiegać się o pomoc?

Wyprawka szkolna 2014/2015

Uczniowie naszej szkoły laureatami III miejskiego konkursu „SPIELEND LERNEN” zorganizowanego 22 października w Gimnazjum nr 1 przy ulicy Kasprowicza 4 w Raciborzu.

Dnia 22 października w naszej szkole miało miejsce doniosłe wydarzenie. Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia, zobowiązując się do uczciwego i wytrwałego zdobywania wiedzy oraz szacunku dla całej społeczności szkolnej.

Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczcili w tym roku Międzynarodowy Dzień Pokoju (21 września) oraz Europejski Dzień Języków obchodzony 26 września inaczej niż zwykle. W odpowiedzi na zaproszenie uczniów Szkoły Podstawowej w Prószkowie i koordynatora projektu pani Bernadety Sonsały przystąpili do wspólnego projektu, w którym udział biorą wszyscy ci, dla których pokój na świecie jest najwyższą wartością.

W dniu 19 września przeprowadzona została w naszej szkole akcja „Sprzątanie świata”. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Szanuj swoje środowisko, turysto”.

[1][2]