Wiadomości

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Brzechwy
w Raciborzu dla Mniejszości Niemieckiej zapraszają Rodziców, Babcie i Dziadków na Jasełka, które odbędą się dnia 19 grudnia 2014 r. o godzinie 1230 w naszej szkole.

W dniu 3 grudnia w naszej szkole gościli uczestnicy projektu Comenius Regio pt: "Cultural Competency Toolkit for Teachers”.

24 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Niemieckiej. Zorganizwany już po raz szósty w celu propagowania wielokulturowości i tolerancji, a także po to, by przybliżyć szeroko rozumianą kulturę niemiecką i szacunku do wielokulturowości jako „równoprawnego bogactwa ludzkości”.

17 listopada społeczności szkolnej przedstawiony został wspólny list Minister Edukacji Narodowej Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka w sprawie ustanowienia na dzień 20 listopada Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

17 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

[1][2] [3] »