Zapraszamy do zgłoszenia dziecka do
Szkoły Podstawowej nr 5
im. Jana Brzechwy w Raciborzu
dla Mniejszości Niemieckiej
.

W załączeniu do pobrania druk do zgłoszenia:
Zgłoszenie

Zasady rekrutacji

Dnia 26 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w XIV Finale Wojewódzkiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla szkół podstawowych. Michał Koterba, Ewelina Ploch, Julia Isaiacz oraz Dominik Swoboda znaleźli się w grupie 45 finalistów. Wyniki ogłoszone zostaną w maju.

20 marca 2015 r.

Dziś przed południem uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odprowadzili bałwana na boisko LKS-u, gdzie na znak pożegnania zimy został spalony.

14 marca odbył się w naszej szkole niezwykły Dzień Otwarty dla sześciolatków i ich rodziców.

11 marca raciborscy policjanci w ramach działań prewencyjnych mających na celu zapobieganie przestępczości, realizując również założenia kampanii "Rok pieszego 2015. Nie reagujesz - akceptujesz" spotkali się z uczniami naszej szkoły.